Korábban írtam már a Linkedin-ről, mint különleges közösségi oldalról. Tudjátok ez az oldal, ami angol nyelven van, és ahol szakmai kapcsolatokat lehet és érdemes is kialakítani.
Írtam a számos előnyről, amiért érdemes regisztrálni: itt könnyű információt szerezni az egyes cégekről, sőt követhetitek is a számotokra fontos cégeket, vállalatokat, és így láthatjátok az aktuális információkat az adott szervezettel kapcsolatban, és hasznos cikkeket is találhattok szinte minden témában.
Csatlakozhattok számos csoporthoz, akik olyan témákat képviselnek, melyek érdekelnek. Én például tagja vagyok egy pszichológiával foglalkozó csoportnak, és egy HR témákkal foglalkozó csoportnak is.
Van azonban még egy fontos funkciója, melyről eddig még nem írtam, amire eddig még nem hívtam fel a figyelmeteket.
Nem csak információszerzésre alkalmas ez az oldal, hanem álláskeresésre is!
A megszokott közösségi oldalakkal ellentétben a Linkedin „hírfolyama” nem az ismerősötök legújabb kiskutyás képével és újonnan feltöltött macskás kisvideójával indul, (tisztelet a kivételnek) hanem, olyan állásajánlatokkal, amik esetleg érdekelhetnek.
Az a zseniális benne, hogy a Linkedin figyelembe veszi azokat az információkat, (ország, végzettség, érdeklődési kör stb…) amiket a profilodba írsz, illetve megjegyzi milyen csoportoknak vagy a tagja, és ezeknek megfelelően ajánl számodra olyan nyitott pozíciókat, melyek érdekelhetnek.
Ha részletesebb és több ajánlat érdekel, akkor érdemes rákattintani a fent található fekete menüsorban a jobs fülre.
Itt számos cég álláshirdetését találjátok, és kereshettek konkrét cég vagy hely, cég méret, illetve iparág szerint is. Aki pedig ennél is több szempont szerint szeretne keresni, annak ajánlom a részletes keresőt.
Ha pedig lejjebb görgetitek az oldalt, megtaláljátok kapcsolataitok állásajánlatait. Azaz azoknak a cégeknek az ajánlatait, akiknél-akiknek a szakmai vagy személyesebb kapcsolataitok dolgoznak.
Jobb oldalon pedig listázva láthatjátok mentett álláshirdetéseiteket, mentett kereséseiteket, és azokat a hirdetéseket, amikre már jelentkeztetek.
Ha mindezeket elolvastátok nem csodálkozom, ha azt mondjátok, hogy de hiszen ezt egy állásportál is tudja!
Igen, tudja, a Linkedin-ben viszont az a jó, hogy mindezek mellett közösségi élményt is ad. Meg tudod nézni, hogy melyik ismerősöd dolgozik az adott cégnél, ahová jelentkezel, és követheted a cég által megosztott tartalmakat is. (Hiszen a nagyobb cégeknek van Linkedin-es profiljuk is.)
És amit egyik állásportál sem tud, az az, hogy ha egy konkrét hirdetésre kattintotok, mindig találtok egy leírást a cégről, aki keres új munkatársat, és ami kedvencem, azt is láthatjátok, már a pozíció megnevezése mellett, hogy hányan jelentkeztek már az állásra.
A jelentkezés pedig nagyon egyszerű. Nem kell bonyolult adatlapokat kitölteni, hanem elég néhány kattintás. Egyszerűen feltölthetitek az önéletrajzotokat is.
Végezetül, miért jó és érdemes használni a Linekdin-t álláskeresésre? Mert elegáns, mert egyszerű, és mert nem mindenki él a rendszer nyújtotta lehetőségekkel. Magyarán kevesen használják, jóval kevesebben, mint az egyszerű állásportálokat, így ha egy pozícióra a Linekdin-en keresztül jelentkezel, az már önmagában elérheti azt a célt, hogy kitűnj a tömegből. Sőt sok olyan állást meghirdetnek itt, amit máshol egyáltalán nem, maximum a vállalat saját oldalán, de valljuk be, azokat ritkábban látogatjuk.
Személy szerint én mindenkinek ajánlom, hogy bátran keressen állást a Linekdin-en is, mert nem érdemes kihagyni, és mert aki keres, az talál.