Boldog vagyok, hétfőn is - Juhász Bianka, Biu írása

 

Hétfő. Hétfő reggel ráadásul. Mész lefele a metróhoz, azon imádkozol, hogy vajon mikor fog hatni az a két brutál kávé, amit sietve megittál, csak bámulsz, jobb esetben elkapsz pár tekintet, valaki Rád mosolyog. Hogy lehet, hogy valaki mosolyog? Hétfőn reggel 7-kor? Miért? Beszívott? Nincs élete? Vagy épp, hogy van?

 

Hétfő. Hétfő reggel ráadásul. Megyek felfele a metrótól, nem sietek, hisz megtanultam sose fussak busz és pasi után, mindig jön a következő. Mosolygok, bár már inkább nevetek, kinevetem a Hétfőt, az én kedvem ugyan nem fogja elrontani holmi hétkezdés, hisz boldog vagyok, pedig ugyanolyan problémáim vannak, mint mindenkinek, csak megtanultam másképp állni a dolgokhoz.

 

  

Szóval vagy Te és Én. Lehet, hogy Te is voltál Én, Én pedig még emlékszem milyen volt, mikor Te voltam. A mindennapi élet, az állandó rohanás, a már említett stressz, valahogy mindig megkeseríti az életünket.

Azt vettem észre, hogy nem tudunk boldogok, lenni. Állandóan rohanunk nem éljük meg a pillanatokat, nem állunk meg egy percre, mielőtt lemegyünk a metróhoz, nem élvezzük ki, hogy érezzük a napsugarakat az arcunkon.

Gondoljunk csak bele, hogy mennyire le tudja hangolni a kedvünket egy rossz nap, viszont ha úgy állunk hozzá, hogy mindennek megvan az értelme, és a maga haszna, és próbáljuk azt a bizonyos napos oldalt nézni, akkor az feltölt energiával, ami még otthon is kitart.

 

Viszont, nem baj, ha rossz napunk van, mindenkinek lehet, azon viszont muszáj változtatnunk, ha rossz heteink, vagy akár hónapjaink vannak. Bárhol, bármikor tehetünk azért, hogy másképp érezzük magunkat, még a munkahelyünkön is.

 

  

 

Sonja Lyubomirsky Hogyan legyünk boldogok? című könyvéből kiderül, mit tehetünk azért, hogy könnyebben vegyük a mindennapi akadályokat és boldogabbak legyünk. Ezek a következők:

1.      Apró örömök élvezete. Például a reggeli kávé, a napsugarak, vagy ránk ír egy rég nem látott ismerős, megdicsér minket a főnök.

2.      Jó cselekedetek gyakorlása. Segíts munkatársaidnak, ha az látod, hogy épp elvannak havazva, Te pedig ráérsz egy pár órára. Segíts Nekik!

3.      A megbocsátás gyakorlása. Ez talán az egyik legnehezebb. Különösen ha úgy érezzük, hogy  nekünk volt igazunk, de hosszútávon úgy lehet jobb, ha elengeded a problémákat.

4.      Célok megfogalmazása és elkötelezettség. Fontos, hogy tudd, hogy mit akarsz az élettől és a munkahelyedtől is. Akár lehet saját ütemterved arról, hogy mit szeretnél elérni 1, 5, 10 év múlva.

5.      A kapcsolatok ápolása. Munkahelyi kapcsolatok, baráti kapcsolataink, egyformán fontosak. Szimpatikus valaki a buszon, a munkahelyeden? Beszélgess vele, biztos, hogy találtok közös pontot. Lásd meg a lehetőségeket!

6.      Testmozgás. Reggel munka előtt egy fél óra futás, vagy séta hazafelé. Mindegy, a lényeg, hogy jól érzed magad tőle, és töltődj fel energiával.

 

A boldogság ragadós!  Tégy azért, hogy boldog legyél! Ráadás tipp: Ne felejtsd! A boldogság kétszer olyan erősen növeli a teljesítményt, szóval tényleg megéri.  Minden a hozzáállásodon múlik! Remélem, legközelebb visszamosolyogsz rám a metrónál.